Kvalita

FAQ

Existujú rozdiely v kvalite tikových olejov?

Tíkový olej je odstupňovaný od kvality A až po C, kde kvalita A zodpovedá najvyššej kvalite.

Drevo akého stupňa kvality používa Teak-it?

Teak „triedy A“ z plantážnej výsadby pochádza takmer výlučne zo štátnej plantáže indonézskej vlády pod názvom PT Perum Perhutani. Na tejto plantáži sa les obhospodaruje natoľko šetrne, že stromy môžu dosahovať vek 60 až 80 rokov, čo je nevyhnutné na tvorbu extrémne tvrdého jadrového dreva a na ukladanie oleja a živice.

Iba táto kvalita dreva má legendárne vlastnosti, vďaka ktorým je teak tak známy a nesmierne cenený na celom svete.

Seriózni výrobcovia ako Teak-It používajú výlučne drevo kvality „trieda A“ a z dreva „triedy C“ nevyrábajú žiadny záhradný nábytok.

Bohužiaľ, v posledných rokoch sa v obchodoch neustále objavuje teakový nábytok C-kvality, ktorý je však natretý chemickým náterom a vydáva sa za A-kvalitu.

Teak-It sa od takéhoto postupu výslovne dištancuje, pretože tento chemicky náter je škodlivý pre ľudskú pokožku a nábytok sa už po veľmi krátkom čase nedá používať.

Náš kompletný teakový sortiment sa vyrába výlučne strojovo, čím sa zabezpečuje veľmi vysoký kvalitatívny štandard.

Login

Registrácia

Vaše osobné údaje spracúvame za účelom umožnenia čo najlepšieho možného užívateľského používania tejto webovej stránky, aby sme mohli spravovať prístup na Vaše konto a na ďalšie účely, ktoré sú popísané v časti pravidlá ochrany súkromia. pravidlá ochrany súkromia.

Žiadne produkty v košíku.

Želanie 0
Zobraziť zoznam želaní Pokračujte v nakupovaní