Materiály

FAQ

Čím je teakový záhradný nábytok taký špeciálny?

Teakový nábytok vyrobený spoločnosťou Teak-it je výlučne z najkvalitnejšieho plantážového teaku triedy „A“. Keďže sa jedná o vysoko-kvalitné drevo s obsahom oleja a kaučuku, jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom je vysoká. Rovnako je teakové drevo prirodzene chránené pred škodcami, plesňami, hubami a inými prírodnými vplyvmi, ktoré by mohli ovplyvniť jeho kvalitu a životnosť. Musíme mať však na pamäti, že stále je to drevo a ako prírodný materiál, aj pri teakovom dreve sa časom môžu objaviť jemné známky poškodenia.

Pravidelným ošetrením teakové nábytku dokážeme predísť tzv. „patinovaniu“ – teda „zosiveniu“ dreveného povrchu. Najjednoduchšou a zároveň najúčinnejšou formou ošetrenie teakového dreva je natieranie povrchu teakovým olejom, čím sa zvyšuje odolnosť voči vplyvom prostredia a zabraňuje sa aj prevádzkovému poškodeniu, ako sú napríklad fľaky od vína, či mastné škvrny na povrchu stolov.

Teakový olej je možné kúpiť vo väčšine obchodov s farbami, prípadne v stavebninách. Pri jeho výbere ale nie je vhodné pozerať iba na cenu, ale hlavne na kvalitu vzhľadom na to, že pri menej kvalitných teakových olejoch môže dôjsť k nadmernému stmavnutiu dreva, dokonca až vizuálnemu poškodeniu.

Konštrukčné prvky teakového nábytku a kovania sú vyrobené z vysoko kvalitnej mosadze. Všetky skrutky výlučne z nehrdzavejúcej ocele.
Práve kombináciou týchto kvalitných materiálov sa darí spoločnosti Teak-it dosahovať takú vysokú kvalitu záhradného nábytku.

Čo znamená „recyklovaný“ pri teakových výrobkoch?

Záhradný nábytok z recyklovaného teaku patrí medzi najkvalitnejšie a zároveň najoriginálnejšie produkty v celej oblasti nábytku. Na jeho výrobu sú použité viac ako 200 ročné drevene konštrukcie pochádzajúce zo starých mostov a chát. Okrem nezanedbateľného aspektu na životné prostredie, keďže sa jedná už o vyťažené drevo, musíme prízvukovať aj originalitu každého vyrobeného kusa nábytku. Drevo pod vplyvom času získava rozličné vtrúseniny a nepravidelnosti, ktoré pri spracovaní a výrobe zámerne neodstraňuje, čím sa nám darí vytvárať originálne a nenapodobiteľné stoly.

Nábytok z recyklovaného teaku má kefovaný povrch: mäkké časti dreva sa v pozdĺžnom smere k textúre vykefujú drôtenou alebo štetinatou kefou. Tvrdšie oblasti, ako letokruhy a prirodzená textúra zostávajú zachované a lepšie vyniknú. Povrch získa zreteľnú štruktúru a vďaka zvýrazneniu textúry pôsobí veľmi prirodzene.

Aké sú výhody prevedenia kombinácie teakového dreva a ušľachtilej ocele?

Moderný dizajn záhradného nábytku vďaka kombinácii vysoko-kvalitnej ušľachtilej ocele a teakového dreva.

Zásadný vplyv na kvalitu nábytku z ušľachtilej ocele a teaku má spracovanie oboch materiálov. Vysokokvalitná ušľachtilá oceľ, ktorú používame, sa v našich továrňach odborne spracúva, pričom sa starostlivo dbá na striktnú čistotu a prísne dodržiavanie kvalitatívnych kritérií. Všetky drobné súčiastky, ako skrutky, podložky a matice sú tiež vyrobené z ušľachtilej ocele. 

Nábytok z teaku a ušľachtilej ocele spája výnimočné „vonkajšie“ vlastnosti oboch materiálov a prirodzene vytvára moderný dizajn, vhodný aj do technickejších prostredí. Je odolný proti vlhkosti a všetkým poveternostným vplyvom. 

Akými vlastnosťami je hliníkovo-textilná kolekcia zaujimavá?

Štýlový, kvalitný, odolný, ale zároveň veľmi ľahký nábytok s mimoriadne jednoduchou údržbou. Presne tieto vlastnosti spĺňa záhradný nábytok od Teak-it v prevedení hliníka, skombinovaného s textíliami.

Čím je práve hliníkový záhradný nábytok od Teak-it taký výnimočný?

Pri jeho výrobe dbáme na veľmi vysokú kvalitu samotného hliníka a taktiež na typ spracovania. Hliník zušľachťujeme, čím sa dosahuje ľahká údržba a mimoriadna odolnosť proti poveternostným vplyvom. Vďaka kombinácii s priedušnými látkami získavame výraznú ľahkosť nábytku. 

Použité stolové dosky vykazujú vysokú odolnosť. Aj v tejto oblasti používame výlučne tú najvyššiu kvalitu. Pre naše HPL stoly využívame produkty tradičnej rakúskej značky FunderMax.

Čím je ratanový nábytok špecifický?

Všetky výrobky z umelého ratanu obsahujú hliníkovú konštrukciu, povrchovo upravenú práškovou farbou. Následne sa do hliníkovej štruktúry ručne vpletá robustný, špeciálny výplet z trvácneho mäkčeného plastu.

Vpletané vlákno je odolné proti poveternostným vplyvom, UV žiareniu a pretrhnutiu, no napriek tomu, pri dlhotrvajúcom a intenzívnom slnečnom žiarení môže dôjsť k poškodeniu výpletu.

Odporúčame nábytok pri nepoužívaní a v zimnej sezóne chrániť nepremokavými ochrannými obalmi, ktoré nájdete v ponuke nášho e-shopu tu. 

Ak je nábytok na exponovanom mieste, prípadne v priamom krytí sklených plôch, čím vzniká riziko v letných mesiacoch na extrémne vysoké teploty, až cez + 50°C, je vo Vašom osobnom záujme zvážiť umiestnenie tohto typu nábytku vzhľadom na veľkú pravdepodobnosť poškodenia ratanového výpletu.

Aký materiál sa najviac hodí na podlahu terasy?

Kvalitná, štýlová podlaha a pri tom za prijateľnú cenu? WPC podlahy toto spĺňajú.
WPC (Wood Plastic Composite) je materiál zložený z moderného kompozitného (drevoplastového) materiálu. Pozitívne vlastnosti oboch materiálov prinášajú veľa predností:

– odolnosť proti vplyvom počasia, príjemný pocit pri chodení „na boso“ a veľká odolnosť voči námahe
– dlhá životnosť s vysokou stálosťou
– žiadne plesne alebo drevokazný hmyz
– jednoduchá a ľahká údržba
– nie sú potrebné žiadne ďalšie nátery
– jednoduché a rýchle kladenie
– obe strany sú použiteľné ako povrch terasy (úzke a širšie drážky), čo umožňuje rozhodnúť sa podľa Vašich predstáv.

Dodržte bezpodmienečne predpisy na kladenie WPC terasových podláh.
Počas prvých dvoch rokov môže farba WPC terasovej podlahy vyblednúť o cca 10%.

Video

Prečo sa rozhodnúť práve pre parkety z dubového dreva?

Masívne drevené parkety od Teak-it – Iba u nás exkluzívne XL šírka drevených parkiet

Najlepšou voľbou pre vytvorenie útulného domova, s príjemnou atmosférou, je od nepamäti drevo. Či už sa jedná o interiérový drevený nábytok, ale drevené podlahy v bytu, či dome, ktoré dodajú teplo a štýl príbytku.

Pri drevených parketách od Teak-it je povrchová nášľapná vrstva z duba – tvrdé, trvácne a krásne drevo. Povrch parkiet je jemne kartáčovaný, aby sa zvýraznila štruktúra dreva a je veľmi príjemný na dotyk. Zároveň je ošetrený prírodným olejom, čím uľahčuje renováciu parkiet a dáva drevu prirodzený vzhľad.

Používame trojvrstvovú konštrukciu. Týmto striedavým prepojením vrstiev po dĺžke a šírke je kompenzované napätie medzi jednotlivými vrstvami. Spodná vrstva zabezpečuje maximálnu stabilitu. Dokonale precízna výroba garantuje výnimočnú kvalitu každej vyrobenej parkety.

Montáž

Drevené parkety je možné inštalovať ako plávajúcu podlahu, alebo nalepiť celoplošne a dajú sa použiť aj pri podlahovom vykurovaní.

Upozorňujeme na to, že drevo je prírodný produkt a odchýlky vo farbe, kresbe, textúre a pod. pre tieto produkty nie sú dôvodom na reklamáciu.

Z akých materiálov sa vyrábajú poťahy pre ratanový nábytok?

V Teak-it vládne zásadné pravidlo. Či sa už jedná o výber materiálov na výrobu záhradného nábytku, alebo poťahov pre podsedáky a vankúše, kvalita je prioritná. V prípade látok na výrobu poťahov sme sa rozhodli používať kombináciu polyesteru a bavlny, ktorá sa vyznačuje vysokou odolnosťou a jednoduchou údržbou. Nemenej dôležité je, že ide o rýchloschnúci materiál, čo ocení každý majiteľ počas letných mesiacov v prípade dažďovej prehánky.

Mimo dlhej životnosti poťahov sme sa zamerali aj na dizajnovú časť týchto látok. Výber sme zamerali na trendové, veľmi obľúbené farby, ako sú napríklad krémová, strieborno-šedá, vínovo-červená, pieskovo-hnedá alebo mentolová. Aby ste si tieto poťahy a rovnako aj celý ratanový nábytok mohli čo najdlhšie užívať, do pozornosti dávame kolekciu ochranných obalov, ktoré výrazne prispejú k predĺženiu životnosti záhradného nábytku. Aktuálnu ponuku ochranných obalov nájdete práve tu.

Dajú sa poťahy z vankúšov a podsedákov určených pre ratanový nábytok aj čistiť, alebo prať?

Udržať poťahy stále čisté je veľmi jednoduché. Všetky poťahy sú zvliekateľné a je možné ich prať aj v klasickej, domácej práčke. Aby boli poťahy čisté a zároveň sa zachovala štruktúra a odolnosť látky, odporúčame pranie pri teplote 30C na šetrnom programe. V žiadnom prípade ich neodporúčame odstreďovať, sušiť v sušičke, alebo žehliť. Odstreďovanie a vysoká teplota môžu látku poškodiť.

Z akého materiálu sa vyrábajú podušky pre lavice, kreslá a ležadlá z teaku?

Či už vyberáme teakové drevo na výrobu záhradného nábytku, ale materiál pre podušky k tomuto nábytku, zameriavame sa na kvalitu, estetiku a celkový vzhľad tohto materiálu.

V prípade látky pre podušky k laviciam, kreslám a ležadlám sme stavili na Olefín. Jedná sa syntetický materiál, ktorý je na dotyk podobný bavlne, ale zároveň je veľmi odolný voči poveternostným vplyvom, UV žiareniu, vyznačuje sa priedušnosťou, vodeodolnosťou a hlavne vďaka tejto látke Vás letná prehánka neprekvapí, keďže je aj rýchloschnúci.

Z akých farieb si môžem vybrať svoje nové podušky?

Keďže každý teakový strom je originál určený do originálnej domácnosti, aby dokázal uspokojiť všetkých členov, ktorý ho využívajú, zostavili sme širokú škálu farieb, aby aj podušky mohli byť maximálne prispôsobené terase, štýlu a vkusu nového majiteľa. Vyberať si môžete z farieb:

béžová, tmavozelená, svetlozelená, karamelová, oranžová, strieborno-šedá, vínovo-červená a nakoniec šedá melírovaná.

Viem si podušky teakového nábytku aj vyčistiť?

V prípade znečistenia podušiek ich stačí jednoducho zvliecť a oprať v klasickej, domácej práčke pri teplote 30C v šetrnom režime. Dôležité je ale nezabudnúť, že v žiadnom prípade látka nemôže absolvovať odstreďovanie, sušenie v sušičke, alebo žehlenie. Jednoducho ich necháte odkvapkať a uschnúť, aby ste ich mohli čo najrýchlejšie opäť využívať.

Nemali by sme zabudnúť na prvotnú ochranu podušiek. Teakový nábytok totiž obsahuje teakový prach, ktorý nemusí byť opticky vidieť, ale dokáže zafarbiť podušky. Preto pred prvým použitím odporúčame celý teakový záhradný nábytok dôkladne povysávať so štetinovým nadstavcom a následne poutierať vlhkou handrou, čím zabezpečíte odstránenie tohto prachu a ochránite svoje podušky.

Z akého materiálu sa vyrábajú dekoračné vankúšiky?

Rovnako ako pri poduškách pre teakový nábytok, aj pri dekoračných vankúšikoch sme použili Olefin.

Ako odstránim fľaky z dekoračných vankúšikov?

Dekoračné vankúšiky sú jednoducho prateľné v klasickej domácej práčke pri teplote 30C. Ak sa na dekoračných vankúšikoch nachádzajú výraznejšie fľaky, pred praním odporúčame použiť čistiace prostriedky na odstránenie fľakov a až následne ich prať.

Login

Registrácia

Vaše osobné údaje spracúvame za účelom umožnenia čo najlepšieho možného užívateľského používania tejto webovej stránky, aby sme mohli spravovať prístup na Vaše konto a na ďalšie účely, ktoré sú popísané v časti pravidlá ochrany súkromia. pravidlá ochrany súkromia.

Žiadne produkty v košíku.