Ošetrovanie

FAQ

Ako môžem ochrániť nábytok z tíkového dreva pred zošednutím?

Teakový olej zabraňuje vytváraniu patiny na dreve. Neošetrovaný nábytok, ktorý stojí voľne v exteriéri, začne strácať farbu už po krátkom čase. Ak tomu chcete zabrániť, mali by ste použiť „protilátku“ ihneď po doručení vášho nového nábytku ešte pred jeho použitím. Nezabúdajte ani na pravidelnú následnú starostlivosť. Nenatierajte prosím nábytok v žiadnom prípade 2 x za sebou. Drevo dokáže absorbovať len množstvo jedného náteru.

Pri nábytku, ktorý je vystavený vplyvom počasia, sa náter postupne a s rozličnou intenzitou zmýva. Bez dôsledného dodatočného ošetrenia v kratších časových odstupoch by drevo získalo nepravidelnú patinu.

Ako často musím tíkový nábytok ošetrovať tíkovým olejom?

Opotrebované drevené plochy je potrebné pravidelne ošetrovať handrou alebo štetcom, ktoré sú namočené v oleji. Pri obzvlášť opotrebovaných vodorovných plochách je možné, že toto ošetrenie bude potrebné tri- až štyrikrát ročne.

Plochy, ktoré už zosiveli, by sa nemali natierať. Spôsobilo by to zafarbenie dreva na tmavohnedo.

Bohužiaľ, za prípadné vzniknuté škody však neručíme.

Ako sa mám správne starať o tíkový nábytok a ako ho mám čistiť?

Teakový nábytok čistite dvakrát ročne kefkou a mazľavým mydlom, pričom najlepšie je použiť teplú vodu. Zabránite tak usadeniu nečistôt hlboko v póroch dreva. Mazľavé mydlo vo forme tekutého alebo neutrálneho mydla možno bežne dostať v každej drogérii.

Na všetok výlučne teakový nábytok môžete tiež použiť vysokotlakový čistič. Nastavte na prístroji tlak približne 60 až 80 barov. Medzi dýzou a drevom udržujte minimálny odstup od 15 do 20 centimetrov. Iba trojitá dýza zabezpečí potrebný šetrný tlakový prúd. V žiadnom prípade nepoužívajte vysokotlakovú rotačnú dýzu; plocha by sa tým príliš zdrsnila. Výsledkom dôkladného kompletného čistenia nábytku je mierne zosvetlenie farebného tónu..

Pomoc proti škvrnám
Neodkladajte priamo na povrch stola horúce alebo hrdzavejúce predmety. Zanechávajú škvrny, ktoré sa ťažko odstraňujú.
Škvrny, ktoré sa dostali hlbšie do textúry dreva, je možné odstrániť obrúsením.
Nanášanie olejov, glazúr a lakov je prirodzene nákladnejšie než iba čistenie neopracovaného dreva. Na konštrukčnú trvanlivosť nábytku však takáto úprava nemá žiadny vplyv.
na teakový olej

Môžem nábytok z umelého ratanu nechať v exteriéri?

Nábytok z umelého ratanu môžete používať v exteriéri, avšak pri trvalom a intenzívnom slnečnom žiarení môže dochádzať k poškodeniam.
Podušky odporúčame počas dažďa alebo studených ročných období uskladniť v interiéri.

Ako sa mám starať o ratanový nábytok?

Stačí, ak nábytok občas vyčistíte vlhkou handrou alebo v prípade potreby jemným čistiacim prostriedkom!

Môžem ratanový nábytok vystaviť v exteriéri?

Náš nábytok je po dlhý čas odolný proti poveternostným vplyvom, UV žiareniu. Pri dlhotrvajúcom a intenzívnom slnečnom žiarení ale môže dôjsť s poškodeniu výpletu.

Ak je nábytok na exponovanom mieste, prípadne môže naň dopadať cez sklo intenzívne teplo, môžu vzniknúť i vyššie teploty ako +50 stupňov Celzia, ktoré môžu zapríčiniť poškodenie výpletu. Majte preto, prosíme, toto na zreteli pri umiestnení Vášho nábytku.

Ako môžem chrániť môj záhradný nábytok pred dažďom, snehom alebo mrazom?

Náš nábytok odoláva teplotám v rozmedzí od -10 stupňov až po + 50 stupňov a preto môže bez problémov prezimovať aj v exteriéri. V zime však odporúčame chrániť nábytok prostredníctvom nepremokavých ochranných obalov. Rovnako odporúčame chrániť podušky pred dažďom a počas studených mesiacov skladovať v interiéri.

Ktorý tíkový olej je správny?

Nami odporúčaný olej nájdete tu.

Login

Registrácia

Vaše osobné údaje spracúvame za účelom umožnenia čo najlepšieho možného užívateľského používania tejto webovej stránky, aby sme mohli spravovať prístup na Vaše konto a na ďalšie účely, ktoré sú popísané v časti pravidlá ochrany súkromia. pravidlá ochrany súkromia.

Žiadne produkty v košíku.

Želanie 0
Zobraziť zoznam želaní Pokračujte v nakupovaní