Ochrana životného prostredia

FAQ

Ako prispieva Teak-it na ochranu dažďových pralesov?

Teak patrí k najcennejším a najvyhľadávanejším tropickým drevám a výborne sa hodí na výsadbu na plantážach. Keďže teakové drevo je mimoriadne odolné, pevné a odolné proti škodcom, teak „Tectona grandis“ v správnych klimatických podmienkach rastie bez toho, aby bola potrebná špeciálna starostlivosť. Na plantážach sa musia iba pravidelne vykonávať priebežné ťažby, aby mali zostávajúce stromy dostatok svetla, priestoru a pôdnych živín. Naše teakové drevo pochádza výlučne zo štátom kontrolovanej teakovej plantáže PT. Perum Perhutani na indonézskom ostrove Jáva. Všetky tu vyťažené stromy majú certifikát štátnej plantáže. Na výrobu záhradného nábytku vysokej kvality používajú naši stolári v Jepare len takéto stromy.

Teakové drevo sa vysadzuje a ťaží v súlade s kritériami trvalej udržateľnosti, to znamená, že ide o snahu postarať sa o neustále a optimálne plnenie úžitkovej, ochrannej a regeneračnej funkcie lesov.

Podľa ktorých princípov „trvalej udržateľnosti“ sa uskutočňuje tažba dreva?

V súvislosti s ťažbou dreva princíp trvalej udržateľnosti znamená, že sa nikdy nevyrúbe viac dreva, ako v dlhodobom meradle dokáže dorásť, a že les spĺňa aj svoje ostatné funkcie v príslušnom regióne (ochrana pred eróziou, zachovanie životného prostredia, zachovanie rozmanitosti druhov, atď.). Tým je zabezpečené zásobovanie budúcich generácií a hospodárska základňa celého regiónu.

Login

Registrácia

Vaše osobné údaje spracúvame za účelom umožnenia čo najlepšieho možného užívateľského používania tejto webovej stránky, aby sme mohli spravovať prístup na Vaše konto a na ďalšie účely, ktoré sú popísané v časti pravidlá ochrany súkromia. pravidlá ochrany súkromia.

Žiadne produkty v košíku.

Želanie 0
Zobraziť zoznam želaní Pokračujte v nakupovaní